به عشق کار برآيد

sunrise2.JPG


برای شب زدگان آفتاب کافی نيست
خمار بی خبران را شراب کافی نيست

نه ابر و باد و نه باران نمی رسد از راه
دراين کوير پريشان سراب کافی نيست

چه پاسخی به سئوال دلم توانی داد ؟
به عشق کار برآيد جواب کافی نيست

هزار واهمه بايد که بگذری از خويش
برای تازه شدن اضطراب کافی نيست

شب سياه و من دل شده در اين وادی
سپيده کی شود آخر؟ شهاب کافی نيست/ 22 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرتضی

سلام... نیما جان این چندمین باریست که تلاش میکنم بخاطر غزل های زیبایت تبریک بگویم... دست مریزاد

مژگان بانو

سلام همسايه گرامی! نقدتان مرا شرمنده کرد. از ملت! شنيده ام که نقدی بر داستانهايم داريد. به خدا من از انتقاد بيشتر لذت می برم تا تاييد و تشويق و انتقاد های بزرگی چون شما می تواند راه گشاي من باشد. منتظرم ها! درباره شعر هم که! دست مريزاد! هزار واهمه بايد که بگذری از خويش....برای تازه شدن اضطراب کافی نيست. حظ کردم. خسته نباشيد.

fatima

شاعرانگيتان افزونتر شاعر !

adamak

سلام نيما جان! شرمنده ام هزار تا ! خيلی دير کردم. باورت نمی شه خودمم نمی دونم چی شد که اين جوری شد؟!! به هر حال حالا که اومدم کلی صفا کردم مخصوصاْ با بيت آخر. فکر می کنم تمام چيزی رو که قرار بوده بگی همين يه بيت توی خودش داره.شاد ياشی...تا بعد....

علي يزداني

سلام نيما جان، از اينكه غزلهايت اينقر زيبا هستند به تو تبريك ميگويم اميدوارم هميشه تندرست باشي، نيما جان اگر وقت كردي سري هم به من بزن و در باره اشعارم نظرت را بگو كه توشه راهم باشد.

yasaman

MERC KHEYLI ZIBA BOOD !OMIDVARAM HAMISE MOVAFAGH BASHI

ماني

سلام.من از خوانندگان جديدت هستم. اتفاقي به اشعارت برخوردم. قلم بسيار قوي و زيبايي داري . اميدوارم كه بدون نزول ادامه دهي . در ضمن منتظرت هستم تا نظرت را در باره ي مطالبم بدانم.خوشحال مي شوم كه به كلبه ي كوچك ما سري بزني.

ماني

آقا شرمنده يادم رفت آدرس وبلاگم رو وارد كنم.

ناقد

دوست عزيز اميدوارم بداني رديفي كه انتخاب كرده اي تكراري است و قبل از تو خيلي بهتر از اين حرف زده اند به جاي پاك كردن پيغام من سعي كن شعرت را بهبود ببخشي.

نیما عابد

پیغام دشمن را پاک نمی کنم شما که دوست هستی.روی چشم می گذارم و سعی می کنم بیشتر کار کنم.ای کاش می گفتی با این ردیف چه کسی غزل گفته تا سوادمان بیشتر شود:)))