از آستانه آسمان

اين هم برگردان شعر ديگری از محمد الماغوط** شاعر سوری

در ضمن دوست بسیار عزیزمb>فرمان شعردوست در غزل معاصرمسابقه ای در قالب غزل با مصرع مشترک:مردی که روبروی تو سیگار می کشد.را پیشنهاد کرده اند.تمام دوستان می توانند غزل خود را تا ۲۱/۲/۸۲به نشانی الکترونیکی ایشان ارسال نمایند


در باران دلگيری
که بر چهره گرفته ام می بارد
در فکرم
پلکانی بسازم
از گرده های خميده
و دستهای گرفته به زانو
تا مرا به آسمان برساند
که بنگرم
چه شده است
اينهمه آه
ايِنهمه فریاد
اينهمه دعا
و اينهمه ندبه
که اينهمه سال و قرن
بر آمده است
از اينهمه جا ن و اينهمه لب،

بايد
جايی آن بالا
در گوشه ای از آسمان
به هیئت ابری درآمده باشند
و اکنون نيز شاید
حرفهای من
آنجا
پهلو به پهلوی حرفهای پیامبری
نشسته باشد

محبوب من
پس ایمان بیاوریم
به اشکهای آسمانی..


اصل شعر

**با تشکر ازسيامک بهرام پرور

/ 31 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رعنا

ترجمه خوب و قشنگي بود دستتون درد نكنه

darya

زيبا بود و دوست داشتنی ....

مجهول

خوابم مياد نمی دونم چرا اومد اينجا... :) شعر رو اصلا نفهميدم...! اينجا تهران ۴:۰۰ صبح!

farhangestan

سلام . از آشنايی تون خوشوقتم. اصل شعر مگه به عربی نبايد باشه مرد. راستی ما به طمع جايزه شما در اين مسابقه شرکت کرديم ها. پس لطفا خودتون ديگه شعرهای محکم نفرستيد که جايزه به مستضعفان برسه. تازه ديدم که بعد از ارسال هم ويراستاری می کنيد. سپاس. به ما هم سری بزنيد. ضمنا پيام مطلب زيری را هم بخونيد.

behrad

برای سلامتيت نميدونم صلوات بفرستم يا يه پيک برم بالا ٬ کدومش ؟

مسلم فدائي

سلام . اولا: اگر هر وقت انتقادی به من داشتيد لطف کنيد مرد و مردانه در وبلاگ خودم يادداشت بگذاريد نه اينکه مثل خاله زنکها اينور آنور حرف بزنيد. ثانیا: اگر من انتقادی از آقای صفريان کردم چرا به تريج قبای حضرتعالی بر می خورد. ثالثا: از قديم گفتن شنونده بايد عاقل باشد جانم. قضاوت اينکه من بايد کلاس برم يا جنابعالی را بگذار به عهده اهل فن. شما به ترجمه ات برس. رابعا: ببخشید اگر این کامنت مثل بقیه کامنتها حاوی چند من قربان صدقه رفتن نیست. موفق باشيد.

adamak

سلام نيماجان! می بينم که با بعضيا مشکل پيدا کردی! برخلاف ايشون بنده می خوام همين الان به مقدار متنابعی قربون صدقه ت برم! برای اين که اصلاْ با بقيه تومنی هفت صنار فرق داری. برای اين که باحالی. هر کی هم نمی تونه ببينه بره سر کوچه داد بزنه شايد راحت شه!! قربانت...تا بعد...

hajme-sabz

سلام! ... چقدر سرت شلوغ است . از اينکه هنوز هم شعر خارجی را در وبلاگت می گذاری و همگی دوستداران شعر را به عالم بيرون از کشور هم لينک می دهی ممنونم . مـــــــــــــــــــــــــــــداوم باشی !